Tip: Nainstalujte si fórum jako aplikaci

Tohle diskuzní fórum je takzvaná progresivní webová aplikace – což ve stručnosti znamená, že je to sice běžný web, ale pokud chcete, může se z něj stát jedna z aplikací na vašem telefonu nebo i počítači. Podporuje pak i posílání notifikací.

Nevím, jak to funguje na jiných systémech, ale na iOS stačí v Safari kliknout na tlačítko pro sdílení webu (čtvereček se šipkou ven) a vybrat Add to Home Screen. Pak už se vám na domovské obrazovce telefonu objeví nová aplikace Diskutuj.Digital:

Pokud máte zájem o notifikace, můžete si je zapnout v uživatelském nastavení tady na fóru.

(Používáte progresivní webové aplikace?)

2 Likes

Analogicky to funguje i na macOS, kliknete na tlačítko sdílení a vyberete Add to Dock:

dock

Uz jsem v tom! Od ted nejnavstevovanejsi feed meho telefonu :slight_smile:

2 Likes

Včera jsem koukal, jestli existuje Discourse aplikace a je to jen jakýsi hub, který dělá natofikace, ale jinak přesměrovává na web. Ofiko apku s více funkcemi dělat nechtějí.
Tohle je ale super alternativa. Díky.

Též z toho mám radost, ty progresivní webové aplikace mně už dneska dávají mnohem větší smysl než reimplementovat celé Discourse pro telefony, nedej bože ještě pro každou platformu zvlášť.

Na MacOS jsem musel nainstalovat přes Safari, protože Firefox chtěl extra rozšíření a to chtělo (mimo práv skoro na “všechno” ještě instalovat další aplikaci přes Homebrew a to už mi přišlo hodně krkolomné.

Jo, to je bizár. Ale já doufám, že ta podpora PWA bude lepší a lepší – už teď mně to přijde významně jednodušší než klasické „tady máte naši 500M aplikaci zabalenou v Elektronu“.

1 Like

Hustý, funguje to :slight_smile:
Ne že bych pochyboval @zoul Takže další ikonka v mobilu na tvorbu notifikací je tady :smiley:

3 Likes

Haha! Nevím, co máš za platformu, ale za iPhone mám tip – u aplikací, které nehoří (i když ta digitalizace už trochu hoří), mám povolený pouze štempl na ikonce. Takže nic nevyskakuje, ale když občas kolem té aplikace projdu, tak si všimnu, že se tam děje něco nového. Z pohledu mentální hygieny je to lepší. (Teoreticky. Prakticky refrešuju diskutuj.digital furt dokola :man_facepalming:)

3 Likes

Mě z pohledu mentální hygieny ten štempl hrozně vytáčí. Takže ho mám vypnutý a refreshuju jako ty. :smiley:

3 Likes

No je to trochu peklo no.
Cca před rokem a půl jsem na zkoušku vypnul všude notifikace (teď už je mám zase někde zapnuté), ale o to víc jsem začal refreshovat appky :smiley:
Takže tam, kde jsem je nezapnul zpět, jsem stejně pořád “na kontrole”, auau.

1 Like

Vypadá to, že v iOS 17.4 nám Apple udělá trochu čáru přes rozpočet:

Uz to zase vratili zpet. PWA budou. Malem jsem z toho mel infarkt :slight_smile:

1 Like

Mám k tomuhle tématu ještě pár otázek:

  • jak vlastně poznám, že mám web “nainstalovaný” jako aplikaci? Je to jen tím, že se otevírá ve vlastním okně bez standardních lišt prohlížeče?
  • Jde (konkrétně tady u fóra) uživatelsky nastavit, aby se všechny odkazy otevírali do nového okna? Protože už se mi párkrát přihodilo, že po kliknutí na odkaz mi daný web nahradí fórum a nenašel jsem jinou cestu zpět, než to celé zavřít a opět otevřít. Některé odkazy se otevřou do nového okna samy (viz ty předchozí komentáře v tomhle vlákně), ale třeba odkaz tady obsah nahrazuje.

Kromě toho, že se otevírá samostatně bez chromu prohlížeče, by ti mohly taky chodit notifikace, když budeš chtít. To otvírání odkazů funguje hodně divně, taky se mně to vždycky ocitne v nějakém mezisvětě (iPhone / Safari). Nastavit to jinak neumím :slight_smile: Celkově tu podporu PWA beru jako experiment.

1 Like