Hledám pomoc na instalaci Discourse

Hrozně se mě líbí koncept Diskutuj.Digital našel by se někdo kdo by semnou prošel instalaci? k nám na server? jede na Debian 12, ssh přístup. Ještě nevím, jak to přesně uchopit pro městský úřad, ale vím, že komunikační platformu potřebujeme.

3 Likes

Já provozuju už tři instalace Discourse :sweat_smile: Jedna z nich je přímo městské diskuzní fórum, to by pro tebe mohla být relevantní inspirace:

Všechny shodou okolností na Debianu 12. Jaký tam máte hardware? Zejména paměť, v posledních verzích je Discourse už bohužel docela rozežrané (viz tady). Mám tuším 4 GB, z toho 2–3 GB swap, a updaty už jsou hodně pomalé.

Kdybys s tím chtěl pomoct, rád to s tebou projdu. Mrkni předem na jejich instalační návod, je velmi pěkně udělaný.

Celkově ale upozorňuju na to, že ta technická stránka věci je vysloveně drobnost oproti ostatním – posouzení potřeb, moderování, vzdělávání uživatelů a podobně.

3 Likes

tak to je boží, server je na vas-hosting

Aktuální parametry
Počet jader (vCPU) 6
Pamět RAM 10 GB
Velikost disku 20 GB

1 Like

Tak to je dělo, to k vám můžu přestěhovat všechny svoje Discourse :slight_smile: Jen ten disk časem dojde, ale zatím stačí. Kdy se ti to hodí? (Můžem probrat soukromě a napsat sem pak, jak jsme pořídili.)

1 Like

Ano jsem pro, zítra spíš až po obědě, nebo pak pátek. Pokud je to moc na rychlo v pondělí je to úplně super. Podřídím se ti. j.zeman@melnik.cz

1 Like

Zavadim ceske discourse forum https://meta.discourse.cz, budu rad, kdyz se pripojis. Jsou tam i ceske preklady nekterych clanku a spravuji ceskou lokalizaci.

Sam vedu nekolik Discourse for, vcetne internich pro firmy jako komunikacni a projektovy nastroj. S Discourse mam zkusenosti jiz 10 let.

Preju hodne stesti, je to super nastroj!

4 Likes

Discourse na projektové řízení mě zajímá :+1:t2: