Jak na podcast?

Chcete se naučit základům i pokročilé práci se zvukem? Rádi byste se dozvěděli více o tom, jak a kde podcast provozovat a jak být vidět a slyšet? Co si pořídit za vybavení a finančně “nevykrvácet”, kde a jak natáčet? Jaké jsou normy hlasitosti jednotlivých podcastových platforem? Jak se zbavit přeslechů či dozvuku v nahrávce? Neváhejte se zeptat či dorazit na individuální či skupinový kurz zcela zdarma. Tel: 607 76 56 81 O mně: https://josefkacirek.wordpress.com/

6 Likes

No to je úplně boží nabídka :heart_eyes:

4 Likes

Jak jste pokročil, Vítku? Stačilo Vám, to, co jsme probrali na schůzce v Kampusu Hybernská? A díky za čaj :slight_smile:

2 Likes

Díky moc, Pepíku, za follow up…

Možná ještě zpráva pro ostatní kolegy zde. Od pana Kačírka jsem získal báječný úvod do technické stránky nahrávání podcastů: praktické vyzkoušení mnoha mikrofonů - jak fungují, jak zní, co k nim je třeba… Takže začínáte-li někdo, přemýšlíte-li nad vybavením, neváhejte se ozvat.

Abych odpověděl na otázku. Dostříhal jsem již natočené. Nainstaloval Reaper… Pak mne přepadla alergie taková, že témeř nefunguji. Takže si píšu todolist, co vše chci vyzkoušet, jak co poladit a otestovat.
Díky moc za mnohé inspirace Vítek

2 Likes

To jsem rád, Vítku, že se praktické ukázky ukázaly přínosem. Správným výběrem mikrofonu, správným zapojením kabelů a nastavením zvukovky a nahrávací aplikace to začíná, tady nesmí člověk udělat chybu.

Pokud budete mít zájem o praktické ukázky práce s audii ve stopách v multitracku Reaper (normalizace, mute, crossfade atd.) a o vysvětlení a nastavení základních pluginů (Low Cut, Hi Cut, EQ, komprese, limiteru, enhanceru atd. a hlavně jaký použít meter pro hlasitost, aby výsledek odpovádal normám na různých internetových platformách), dejte vědět a zas najdeme společný čas. Jsem moc rád, že Vás práce se zvukem baví a že k ní přistupujete analyticky. Tady najdete velké množství VST free pluginů, některé jsou opravdu dobré, kvalitní a velice praktické: Redirecting... Rád poradím, co si vybrat.

Hodně štěstí!

3 Likes