Nahrávání webinářů

Jak kdo řešíte nahrávání webinářů? Mívali jsme tu možnost v Google Meet, což bylo super, ale Google tuhle možnost později odsunul do vyšších tarifů, které jsou mimo naše možnosti. (Máte třeba někdo větší zkušenosti s Jitsi?)

My používáme Jitsi v rámci Pyvce a i obecně v Python komunitě - cally spojené s organizací PyConu, online kurzy, které přes Covid dělal Petr Viktorin apod. Používáme většinou přímo https://meet.jit.si/, měli jsme i jinou instanci, ale nepamatuju si z hlavy, co to bylo.
Já jsem spokojená, mám Jitsi radši než Google Meet.
Co se týče nahrávání, myslím, že to zatím neumí přímo Jitsi, ale existuje toto: GitHub - jitsi/jibri: Jitsi BRoadcasting Infrastructure
(Mimochodem, Jitsi má Discourse komunitní fórum: https://community.jitsi.org/)

1 Like

Jak jsem to kdysi řešil - někdo z callu (ať už host nebo jeden z kolegů) si prostě stáhl OBS Studio, a nahrál webinář pomocí nahrání obrazovky :smiley:

Osobně bych se v rámci Webinářů ale držel Google Meetu (nebo Zoomu), Jitsi se mi už z principu moc nelíbí, IMHO to bude další bariéra.

Jak bych to tedy řešil:

  1. Zoom - Jeden placenej Zoom účet bude asi levnější než upgrade celého G Suite, je to známý interface a určitě umí recordingy. Free verze by ale nestačila, protože ta umí max. 40minut dlouhé meetingy
  2. 3rd party do Google Meetu - Existují 3rd party služby, které se připojí na call a nahrají jej (transkripce/video/audio). Tohle jsem nikdy nezkoušel, ale přijde mi to jako zajímavý směr, protože by takhle k webinářům šlo přidat i transkripci (což může dále vést k sumarizaci key points z webináře prostřednictvím AI). Tohle by měl třeba podporovat Gong (pozor, primárně je pro sales, ale use-case webináře by neměl být problém), google vyhodil i třeba Jumpshare, vím, že do nějaké míry to umí i OtterAI

P.S: Chtěl jsem přidat více odkazů, ale jako nový uživatel můžu přidat pouze dva :frowning:

5 Likes

Pardon, to je výchozí nastavení Discourse, tady mně to přijde zbytečně přísné, navýšil jsem na pět.