Nejlepší cookie popup bizáry – pochubte se!

Pochlubte se, co jste našli za bizáry v cookie popupech! Máte někdo přes 1000 partnerů, kterým záleží na vašem soukromí? Vykopávám:

Miluju tyhle právní jistoty, zpravidla vás tím nepůjde identifikovat. Víc takových smluv! Zpravidla vám budu tu hypotéku platit, zpravidla vás nevystěhujeme z bytu.

1 Like

Me tahle pravnicina prijde hezka, ale chybi mi tam tradicni “Pro vylouceni pochybnosti …” napriklad “Pro vylouceni pochybnosti uvadime, ze vas z pseudonymizovanych dat dokazeme identifikovat”.

Jinak tenhle vikend Cookies nic moc. CityZen nema moznost odmitnout a Gentlemanstore pro jistotu nema listicku vubec. Nakupovani na Internetech je past vedle pasti.

1 Like

Největší bizár z poslední doby je podle mě stejně to co zavádí Meta, Seznam a další…

4 Likes

Souhlas. V tomhle konkrétním případě mně přijde vyloženě jako šmejdská taktika, že souhlas se sledováním polohy s přesností na 500 metrů je součástí toho drobného textu, zatímco v tom hlavním textu je „vše zůstane zdarma jako doteď“. Jestli tohle je informovaný souhlas… :person_shrugging:

Přitom já úplně chápu, že to potřebujou nějak zaplatit, a jsem ochoten za některé jejich služby (zejména Mapy.cz) opravdu platit. Což ovšem možné není (zatím?). Takže jsem přestal číst Seznam Zprávy (platím si Enko) a zkoumám OsmAnd jako alternativu k Mapy.cz.

Celkově to ale vnímám mírně pozitivně v tom smyslu, že se znova otevřela diskuze o placení obsahu na webu.

2 Likes

Není to příklad bizáru, ale (moc záslužná) osvěta mezi dětmi na toto téma, která může taky pobavit:

Jinak tento web důsledně žádné podobné nástroje neužívá, jen klasickou reklamu, i proto ráda promuju. :+1:

2 Likes

Coz je ovsem vtipne, protoze ten web pouziva GA s cookies a listicku nema :see_no_evil:

1 Like