Nejlepší cookie popup bizáry – pochubte se!

Pochlubte se, co jste našli za bizáry v cookie popupech! Máte někdo přes 1000 partnerů, kterým záleží na vašem soukromí? Vykopávám:

Miluju tyhle právní jistoty, zpravidla vás tím nepůjde identifikovat. Víc takových smluv! Zpravidla vám budu tu hypotéku platit, zpravidla vás nevystěhujeme z bytu.

2 Likes

Me tahle pravnicina prijde hezka, ale chybi mi tam tradicni “Pro vylouceni pochybnosti …” napriklad “Pro vylouceni pochybnosti uvadime, ze vas z pseudonymizovanych dat dokazeme identifikovat”.

Jinak tenhle vikend Cookies nic moc. CityZen nema moznost odmitnout a Gentlemanstore pro jistotu nema listicku vubec. Nakupovani na Internetech je past vedle pasti.

1 Like

Největší bizár z poslední doby je podle mě stejně to co zavádí Meta, Seznam a další…

5 Likes

Souhlas. V tomhle konkrétním případě mně přijde vyloženě jako šmejdská taktika, že souhlas se sledováním polohy s přesností na 500 metrů je součástí toho drobného textu, zatímco v tom hlavním textu je „vše zůstane zdarma jako doteď“. Jestli tohle je informovaný souhlas… :person_shrugging:

Přitom já úplně chápu, že to potřebujou nějak zaplatit, a jsem ochoten za některé jejich služby (zejména Mapy.cz) opravdu platit. Což ovšem možné není (zatím?). Takže jsem přestal číst Seznam Zprávy (platím si Enko) a zkoumám OsmAnd jako alternativu k Mapy.cz.

Celkově to ale vnímám mírně pozitivně v tom smyslu, že se znova otevřela diskuze o placení obsahu na webu.

2 Likes

Není to příklad bizáru, ale (moc záslužná) osvěta mezi dětmi na toto téma, která může taky pobavit:

Jinak tento web důsledně žádné podobné nástroje neužívá, jen klasickou reklamu, i proto ráda promuju. :+1:

2 Likes

Coz je ovsem vtipne, protoze ten web pouziva GA s cookies a listicku nema :see_no_evil:

1 Like

Mám 1562 partnerů! :partying_face: Dá někdo víc?

5 Likes

Mě žádný cookie banner bizár nenapadá, ale narážím docela často na protizákonné chování cookie souhlasů, což mě pokaždé štve. Nejčastěji vidím, že je na liště sice “akceptovat všechny”, ale zároveň tam chybí okamžitá možnost cookies odmítnout, musí se rozkliknout detaily a tam to teprve jde. Druhý nejčastější nešvár je předzvolený souhlas se všemi cookies v detailech. A někdy je to dokonce úplně drzá kombinace obojího (doteď to tak je např. u firmy wedos.cz, každý se může podívat).
Zajímavé je, že na to nezřídka narážím i u poměrně velkých/známých firem.

2 Likes

Je to podobná situace jako s přístupností. Je na to zákon, jsou subjekty, které to mají povinně dodoržovat, ale v podstatě neexistuje kontrolní mechanismus. Případně ten kontrolní mechanismus neví co a jak zkontrolovat…

Případně je úplně mimo kapacitně – to býval, pokud si dobře pamatuju, případ Úřadu na ochranu osobních údajů, který má podobné agendy u nás na starost?

2 Likes