Používáte správce hesel? Jakého a proč?

Používáte správce hesel?
  • ano
  • ne
0 hlasující

Pokud ano, co používáte za aplikaci? Jak jste s ní spokojeni?

1 Like

Mám zkušenost s 1Password a Bitwarden.
1Password používám jen v jednom týmu a moc jsem se s ním nezžila, ale týmově za mě funguje fajn včetně managementu přístupů k různým složkám hesel.
Bitwarden používám osobně a mám ho ráda. Používám free verzi a vystčím si. Placená verze (10USD/rok) navíc má i integrovaný autentikátor.
Bitwarden je navíc open source, přemýšlíme v jedné organizaci, kde působím, že bychom si ho hostovali sami. Pokud do toho půjdem, dám vědět zkušenosti :slight_smile:

3 Likes

Super téma!
Historicky jsem používal KeePass (OpenSource) – pak jsem byl nucen prací používat LastPass a přešel na něj i s osobními účty. LastPass jsem už před lety opustil kvůli kontroverzním krokům a problémům co měli s bezpečností.

Od té doby používám Enpass – u něj je totiž sympatická možnost jednorázové platby, bez předplatného. A umí i šifrované sdílení hesel mezi účty, případně má i firemní tarif, kde se dají sdílet celé trezory.

V práci pak používáme 1Password, ale stejně jako Anežce mě úplně nevyhovuje.

2 Likes

Uměli byste říct, co vám nevyhovuje na tom 1Password?

Mě hlavně ta nutnost každou chvíli zadávat master password (což asi odpadá na zařízeních s nějakou biometrikou – mobil/ntb se čtečkou otisků/obličeje).
Enpass chce master password jen při prvním spuštění, pokud je odemčený, tak stačí jen kratší pin.

1 Like

V jedné práci se používal 1Password, ke kterému jsem přešel i osobně (od LastPass, po tom jejich bezp. incidentu).

1Password se volil ale taky proto:

• Nelze se do něj přihlásit z nového zařízení - má dodatečný klíč, který je potřeba zadat, pokud se člověk přihlašuje z nového zařízení. Extra faktor přihlašování (login, heslo, 2FA, master key).
  • Uchovává data v EU (je možno si vybrat EU, proti USA a Kanadě tuším)

A jako bonus, Business účet dává každému zaměstnanci zdarma rodinný účet pro až 5 lidí.

Všichni jsme měli počítače s biometrikou, takže zadávání hesla odpadalo.

Já jsem na 1Password taky přešel, protože jsem chtěl opustit LastPass a tohle bylo k dispozici a nechtěl jsem se učit další nástroj.

2 Likes

Přidám se: Používám hlavně Klíčenku od Applu (Keychain), zejména kvůli bezproblémové integraci do systému (Safari) a synchronizaci mezi zařízeními (iPhone, Mac). Kromě toho:

Pokud používáte věci z ekosystému Apple, můžu doporučit.

Používáme v celé rodině 1Password.

Hlavní důvody

• 1Password je lídr segmentu (subjektivní).
  • Je to důvěryhodná a spolehlivá firma s dobrým track recordem.
  • Je multiplatformní (nechci být závislý na Applu/Microsoftu/Google).
  • Nabízí Family account - za rozumnou cenu.
  • Disaster recovery - v případě, že se mi něco stane (zapomenu heslo) nebo bych přišel o všechna zařízení, tak mi členové rodiny mohou obnovit účet.
  • Zero knowledge architecture - Nikdo kromě mě (a mé rodiny) nemá přístup k našim datům.
4 Likes

Přešel jsem z LastPassu na self-hosted Bitwarden. Ergonomie mě někdy štve, ale funguje to a je to zadarmo a data jsou “doma”.

4 Likes