Respondenti pro výzkum – Národní katalog otevřených dat

Zdravím,
v DIA hledáme respondenty pro uživatelský výzkum k projektu Rozvoj NKOD. Pokud jste uživateli Národního katalogu otevřených dat nebo Portálu otevřených dat a jste ochotni se s námi podělit o vaše uživatelské zkušenosti, ozvěte se nám na mailu: pavla.zetkova@dia.gov.cz nebo +420 737 023 070. Předem díky
Pavla

3 Likes

Ahoj Pavlo, to zni hodne zajimave. Rada se prihlasim, pokud mam jak kontribuovat. Jestli chces vic lidi, muzu to dat i na muj LinkedIn. Mu email je veronika.quek@cesko.digital.

1 Like

Ahoj, moc díky, ozvu se Ti na mail :blush:.

1 Like

@PavlaZet jak to vypadá s počty respondentů?
Dala jsem na můj LI, tam to mělo doposud nějakých 1400 impressions, na Mastodonu to také mělo slušný dosah, tak snad to pomohlo :slight_smile:

1 Like

Pavla psala, že pořád ještě hledají, zde pro zjednodušení přímo link nebo QR kód k prokliknutí na průzkum :slight_smile:
Dotazník je anonymní, jeho vyplnění je tak 10 až 15 minut. Mapuje zkušenost respondenta s NKOD nebo, pokud není respondent (zatím) uživatel NKOD, mapuje jeho zkušenosti při práci s daty, včetně využívaných a preferovaných formátů dat, vytipovávání zdrojů dat apod.

image006

1 Like

Vyplnil jsem, ale myslím, že by bylo dobré podobné výzkumy příště lépe zarámovat – často jsem moc netušil, v jakém kontextu se mě na něco ptají. Hodně by pomohly též příklady.

1 Like