Spolu dětem hledá pomoc s nastavením Google Analytics GA4

Spolu dětem hledá pomocnou ruku s Google Analytics GA4

Hledáme šikovného a znalého člověka, který nám pomůže s implementací Google Analytics na náš web www.spoludetem.cz a zkouknout, zda je vše nastaveno na www.sance.cz.

Jsme registrovaní v programu Google pro NGO, máme převedeno na GA4, ale nemůžeme přijít na to, proč nám to nefunguje.

Budeme rádi i za navázaní dlouhodobé spolupráce.

3 Likes

Web máte na wordpresu, takže potřebujete plugin, který zajistí integraci pro Google Analytics. Jen se s tím pojí to, že v ten okamžik budete muset zprovoznit i cookie lištu a nastavit GDPR procesy, protože Google Analytics není v tomhle ohledu úplně friendly. (Na sance.cz ji také nemáte a tam navíc máte i věci od Facebooku).

Pokud nutně nepotřebujete GA kvůli nějakým pokročilým analytikám nebo kampaním, pak se podívejte na Plausible nebo Matomo, ty obě umí jet v GDPR friendly režimu a základní údaje, které většině projektů postačují tam získáte.

4 Likes

Ty Plausible Analytics vám v případě zájmu můžeme na zkoušku zařídit v Česko.Digital – když se vám budou líbit, založíte si pak vlastní účet a data vám převedeme. Stojí aspoň $9 měsíčně nebo $90 ročně, ale podle mě to dává smysl už jen kvůli těm srozumitelnějším reportům a absenci cookie lišty. (A mají vlastně 30denní zkušební režim, koukám, takže není problém si je vyzkoušet i bez nás.)

3 Likes

Moc děkujeme za tipy :slight_smile: O těchto možnostech jsme neměli ani tušení :-o @Petr či @zoul , měl byste někdo z Vás prostor nám s nastavením pomoci? My opravdu nikoho nemáme a oáváme se, že sami to nedáme :-/

1 Like

Já kdyžtak umím poskytnout účet na našem Matomo serveru. Obě služby určitě mají WP plugin. Ale do integrace do Wordpresu se nehrnu, co jsem viděl, tak se od toho raději držím dál. :slight_smile:

2 Likes

Určitě si můžem zavolat a mrknout se na to. Napište mi soukromou zprávu tady nebo mail na zoul@cesko.digital a domluvíme se.

3 Likes

Děkuji moc, ozvu se na e-mail :slight_smile:

1 Like

Děkuji moc za nabídku sdílení účtu na Matomo:) Podíváme se na naše možnosti s @zoul a uvidíme, kam nás naše weby zavedou.

2 Likes

Během pár minut jsme společně založili a nasadili Plausible Analytics :tada:

3 Likes