Tipy na hračky pro další digitální generace

Koupil jsem před pár lety několik „výtisků“ téhle geniální knihy pro malé děti:

Všechny měly úspěch :slight_smile: Teď hledám nějaký vhodný „digitální“ dárek pro pětiletého synovce. Stavebnici, robota, něco takového. Máte vy nějaké tipy na hračky pro příští digitální generace? Ideálně něco, s čím máte osobní zkušenost, co vám samotným dobře funguje. Podělte se!

To asi záleží, jak moc je už daleko. Podle věku se to těžko určuje, to bude na tvém osobním odhadu :slight_smile:
Úplné základy - před pár lety měl můj kamarád pro nás webinář v rámci Učíme online na téma robůtků pro školy:

S Bee-botem i Ozoboty jsem si hrála, přijde mi to prima na začátek :robot:

1 Like

Deskovou hru GitHub - xsuchy/programovani_pro_deti: Příručka pro děti a rodiče o výuce programování dětí na prvním stupni (tj. věk 6 až 11 let). Nejvíce doporučuji Ricochet Robot (akorát jich existuje mnoho variant a blbě se shání). Legot Coding Express GitHub - xsuchy/programovani_pro_deti: Příručka pro děti a rodiče o výuce programování dětí na prvním stupni (tj. věk 6 až 11 let). Hodně bych se vyvaroval různých robotický housenek apod. Většina má problém udělat přesně otočení o 90° takže po pár otočkách míří úplně do pryč… Takže BeeBot je sice nuda, protože ho uvádí každý, ale fakt je nejlepší.

2 Likes

Ta příručka je super, díky moc!

Koupili jsme robotickou včelu. První dojmy jsou super – je to podivně plastové, ten design je celkově strašný cringe a nabíjí se to přes USB-B (WTF?), ALE přijde mně to velmi zábavné. Tak uvidíme, co na to synovec :slight_smile: Třeba řekne, že bez USB-C mu to nesmí do pokoje…

1 Like

BeeBot se setkal s nadšením – ovšem u tříleté sestry :slight_smile: Každopádně jsem dostal na Mastodonu ještě odkaz na tuhle sérii textů o kroužku programování, jsou tam dobré tipy, například na kuličkový počítač Turing Tumble: